Kolejne punkty Górników!

W niedzielny poranek zawodnicy Górnika wyruszyli po kolejne 3 punkty w stronę Rybnika zmierzyć się z tamtejszym Rymerem. Mecz dla nas bez 3 podstawowych zawodników z powodu ich kontuzji. Górnikom mecz ułożył się bardzo dobrze, ponieważ w 10. min sędzia po zagraniu ręką w polu karnym podyktował nam rzut karny, a Rymer grał jednego zawodnika mniej. Rzut karny pewnie wykorzystuje Adrian Syrek i to my wychodzimy na prowadzenie! Gospodarze nieco się pogubili po stracie zawodnika i niespełna 9 minut później świetną akcję wykorzystuje Paweł Podleśny i podwyższa wynik meczu na 2:0! Długo nie musieliśmy czekać na kolejną bramkę ze strony Górnika, bowiem Rafał Fuchs strzela w 23 minucie. Po bramce Rafała drużyna Górnika miała dużo pięknych akcji ale to sędzia był górą wygwizduje spalone których nie było. Pierwsza połowa należała do drużyny z Boguszowic i to oni wchodzą do szatni z wynikiem 0:3. Po drugiej połowie zawodnicy z Górnika wychodzą z szatni z wiadomościami które przekazał im trener Piotr Gawiński i to oni wiedzą co jeszcze muszą poprawić. Zawodnicy Rymera Rybnik stwarzali sobie kilka fajnych akcji ale na posterunku stał nasz bramkarz Dawid Zima. Górnik bardzo dobrze wyprowadził kilka akcji ale niestety ich nie wykorzystał. W rzutach rożnych próbowali strzelać nasi najwięksi zawodnicy z drużyny Sebastian Jawór i Sławek Nachlik. W 54 minucie okazję ze stałego fragmentu gry miał Nachlik ale niestety po jego strzale głową bramkarz wybija na rzut różny. W 65 Adam Razik zmienia Michała Zieleźnego. Drużyna stwarzała kolejne akcje, których również nie wykorzystała. W 70 minucie wszedł nasz ,,czarny koń" Remigiusz Żelazny który zmienia Adama Nosela i to w tej samej minucie pakuje piłkę do bramki. W 81 minucie składną akcję przeprowadzają zawodnicy Górnika i wykańcza ją zawodnik z numerem 10 Kamil Lazar. Zawodnicy Górnika mieli ,,gdzie nie gdzie" problemy ze środkiem pola ale zawodnicy Rymera nie wykorzystują sytuacji. 3 minuty po bramce Kamila, Adrian Syrek przeprowadza samotną akcje lewą stroną boiska i zakończył ją swoją drugą bramką w meczu. W ostatniej minucie zawodnik z Rymera niespodziewanie strzela i pakuje piłkę do siatki. Nic więcej się nie działo, ponieważ po jego bramce sędzia zakończył mecz, Zawodnicy WRACAJĄ z 3pkt i tą wygraną zapewnili sobie fotel lidera po 2 kolejkach. Kolejny mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 10:00 gdzie drużyna z Górnika podejmie Orła z Jankowic na własnym boisku. Serdecznie Zapraszamy!

Rymer Rybnik 1;6 (0:3) Górnik Boguszowice
Bramki: 10'Syrek (karny), 19'Podleśny, 23'Fuchs, 70'Żelazny, 81'Lazar , 84'Syrek
Zima
Oleś, Jawór(C), Nachlik, Kubasiak